O Nas

Jesteśmy przedszkolem niepublicznym działającym od 1 października 2008 roku.

Od 03 stycznia 2011 roku otworzyliśmy nową część dobudowanego budynku, dzięki czemu obecnie prowadzimy opiekę nad dwoma grupami przedszkolaków w wieku od 2,5 do 6 lat. Każda grupa liczy do 25 dzieci.

Natomiast od 12 listopada 2013 roku otworzyliśmy dodatkową salę dla trzeciej grupy. Jest nas teraz jeszcze więcej : )))

N

PROGRAMY EDUKACYJNE

Korzystamy z programów edukacji przedszkolnej zgodnych z aktualną podstawą programową wychowania przedszkolnego, zatwierdzoną przez MEN. W miarę możliwości zajęcia prowadzone są według zasad pedagogiki Marii Montessori, której motto to: “pomóż mi zrobić to samemu” (Montessori).

Jako jedyne przedszkole w Skierniewicach wprowadziliśmy naukę języka angielskiego metodą TEDDY EDDIE !

NOWA PODSTAWA PROGRAMOWA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO (klik)

N

NA CO DZIEŃ

Nasze przedszkole oprócz “całodziennej” (6:45-17:45) opieki i realizacji obowiązkowej podstawy programowej oferuje wiele ciekawych zajęć dodatkowych m.in. z ekologii, taniec przy muzyce nowoczesnej, zasady dobrego wychowania. W trakcie codziennych czynności uczymy dzieci języka angielskiego stosując metodę NAUKI POPRZEZ ZABAWĘ.

Regularnie odwiedza naszą placówkę logopeda i psycholog dziecięcy. Zapraszamy na zajęcia ciekawych gości. Organizujemy dużo zajęć na świeżym powietrzu w naszym ogromnym ogrodzie.

N

MISJA

Naszą misją jest stworzenie dzieciom bezpiecznego miejsca opieki wraz z zapewnieniem im właściwej edukacji w przyjaznej, domowej atmosferze. Kładziemy nacisk na wszechstronny rozwój dzieci pomagając im wyrosnąć na ludzi tolerancyjnych, otwartych i bez kompleksów.

POSIŁKI

Pragnieniem rodziców jest wychowanie zdrowego i szczęśliwego dziecka, dlatego też wielką wagę przywiązujemy do codziennego żywienia, które zapewnia Naszym Pociechom właściwy rozwój fizyczny i intelektualny.

W doborze jadłospisu kierujemy się zasadami odpowiednio zbilansowanej diety, dobranej do wieku dziecka. Uwzględniamy przy tym sugestie rodziców, szczególnie w stosunku do dzieci nie tolerujących niektórych potraw.

Posiadamy własną kuchnię wyposażoną tak aby przygotować śniadanie, podwieczorek i przekąskę. Pyszne obiady dostarcza nam sprawdzona firma cateringowa ze Skierniewic. W owoce i miód zaopatrujemy się w ekologicznym gospodarstwie (u Państwa Sumińskich www.ekologicznysad.pl).

Śniadanie

Zwykle to kolorowe kanapki (z serem, wędliną, pomidorem, ogórkiem, rzodkiewką i sałatą), kiełbaski, jajka, grzanki, płatki z mlekiem

Przekąska

Owoce (świeże lub suszone), orzechy, pestki słonecznika, dyni, sucharki, precelki itp.

Obiad

Jest to obiad dwudaniowy składający się z zupy (rosół, jarzynowa, pomidorowa, ogórkowa, żurek, barszczyk, krupnik, zacierkowa itp.) oraz drugiego dania (mięso w sosie własnym lub panierce, ziemniaki, ryż lub kasze, surówki z gotowanych lub świeżych warzyw, naleśniki).

Podwieczorek

Jogurty, koktajle, budyń, kisiel, galaretka, kanapki, owoce, ciastko, chleb ryżowy, pieczywo chrupkie etc.

Przez cały dzień do dyspozycji są napoje: herbata, woda, soki, mleko, kakao.

Nie przymuszamy dzieci do jedzenia lecz delikatnie zachęcamy je próbowania różnych potraw. Sprawdzonym sposobem na poprawę apetytu (poza zabawą w naszym wielkim ogrodzie) jest wspólne nakrywanie do stołu, przygotowywanie posiłków oraz samodzielne posługiwanie się sztućami.

W trosce o zdrowie Naszych Pociech, ograniczamy ilości spożywanych słodyczy do niezbędnego minimum. Zdajemy sobie jednocześnie sprawę z tego, iż są to ulubione przysmaki dzieci i czasami pozwalamy im na słodkie ciastko.

Secured By miniOrange