O Nas

Jesteśmy przedszkolem niepublicznym działającym od 1 października 2008 roku. Naszą “przygodę” rozpoczęliśmy z grupką 7 dzieci, ale rok szkolny zakończyliśmy już z 19 : )))

3 stycznia 2011 roku otworzyliśmy nową część dobudowanego budynku, dzięki czemu mogliśmy prowadzić opiekę już nad dwoma grupami przedszkolaków w wieku od 2,5 do 6 lat. 

Natomiast 12 listopada 2013 roku uruchomiliśmy kolejną salę dla trzeciej grupy. Od tego czasu oferujemy opiekę nad trzema grupami przedszkolaków. Jedna grupa może liczyć maksymalnie 25 dzieci.

N

PROGRAMY EDUKACYJNE

Korzystamy z programów edukacji przedszkolnej zgodnych z aktualną podstawą programową wychowania przedszkolnego (w tym roku szkolnym 2023/2024 wybraliśmy wydawnictwa WSiP i Nowa Era).

 

NOWA PODSTAWA PROGRAMOWA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO (plik Word)

N

NA CO DZIEŃ

Nasze przedszkole oprócz “całodziennej” (6:45-17:45) opieki i realizacji obowiązkowej podstawy programowej angażuje dzieci w wiele ciekawych projektów, zachęcamy do udziału w konkursach zarówno miejskich jak i ogólnopolskich. Oferujemy wiele ciekawych zajęć dodatkowych. W trakcie codziennych czynności uczymy dzieci języka angielskiego stosując metodę NAUKI POPRZEZ ZABAWĘ.

Nie pracujemy tą metodą, ale wyznajemy zasadę pedagogiki Marii Montessori, której motto to: “pomóż mi zrobić to samemu” (Montessori).

Regularnie odwiedza naszą placówkę logopeda i psycholog dziecięcy. Zapraszamy na zajęcia ciekawych gości. Organizujemy dużo zajęć na świeżym powietrzu w naszym ogromnym ogrodzie. Wychodzimy na spacery, do kina, jeździmy na wycieczki. Organizujemy imprezy okolicznościowe, występy i pikniki.

N

MISJA

Naszą misją jest stworzenie dzieciom bezpiecznego miejsca opieki wraz z zapewnieniem im właściwej edukacji w przyjaznej, domowej atmosferze. Kładziemy nacisk na wszechstronny rozwój dzieci pomagając im wyrosnąć na ludzi tolerancyjnych, otwartych i bez kompleksów.

POSIŁKI

Pragnieniem rodziców jest wychowanie zdrowego i szczęśliwego dziecka, dlatego też wielką wagę przywiązujemy do codziennego żywienia, które zapewnia Naszym Pociechom właściwy rozwój fizyczny i intelektualny.

W doborze jadłospisu kierujemy się zasadami odpowiednio zbilansowanej diety, dobranej do wieku dziecka. Uwzględniamy przy tym sugestie rodziców, szczególnie w stosunku do dzieci nie tolerujących niektórych potraw.

Posiadamy własną kuchnię wyposażoną tak aby przygotować śniadanie, podwieczorek i przekąskę. Pyszne obiady dostarcza nam sprawdzona firma cateringowa ze Skierniewic. W owoce, soki i miód zaopatrujemy się w zaprzyjaźnionych gospodarstwach .

Śniadanie

Zwykle to kolorowe kanapki (z serem, wędliną, warzywami), twarożek, dżem, miód, jajka, zapiekanki, płatki z mlekiem, chałka. Do picia mleko, kakao, kawa inka, herbaty owocowe, ziołowe, woda z miodem i cytryną.

Obiad

Jest to obiad dwudaniowy składający się z zupy (rosół, jarzynowa, pomidorowa, ogórkowa, żurek, barszczyk, krupnik, zacierkowa itp.) oraz drugiego dania (mięso w sosie własnym lub panierce, ziemniaki, ryż lub kasze, surówki z gotowanych lub świeżych warzyw, naleśniki).

Podwieczorek

Jogurty, koktajle, budyń, kisiel, galaretka, kanapki, owoce, ciastko, chleb ryżowy, pieczywo chrupkie etc.

Przez cały dzień w sali dostępna jest woda do picia.

Nie przymuszamy dzieci do jedzenia lecz delikatnie zachęcamy je do próbowania różnych potraw. Sprawdzonym sposobem na poprawę apetytu (poza zabawą w naszym wielkim ogrodzie) jest wspólne nakrywanie do stołu, samodzielne posługiwanie się sztućcami oraz okazjonalne przygotowywanie posiłków.

W trosce o zdrowie Naszych Pociech, ograniczamy ilości spożywanych słodyczy do niezbędnego minimum. Zdajemy sobie jednocześnie sprawę z tego, iż są to ulubione przysmaki dzieci i czasami pozwalamy im na słodkie ciastko.