Dla rodziców

INFORMACJA W SPRAWIE UBEZPIECZENIA NNW DZIECI

Szanowni Rodzice!

W imieniu Dyrekcji naszego przedszkola, informujemy, że w związku ze zmianą przepisów prawa (Ustawa o Działalności Ubezpieczeniowej i Reasekuracyjnej z dnia 11.09.2015) uległy zmianie zasady zawierania ubezpieczenia NNW dla dzieci.

 

1)Zgodnie z wytycznymi MEN – NNW jest ubezpieczeniem dobrowolnym. W związku z tym zdecydowaliśmy o rezygnacji z formy grupowej ubezpieczenia niejako wymuszającej zawarcie ubezpieczenia w jednym konkretnym wariancie dla całej społeczności uczniowskiej.

 

 2) Od dziś to Państwo, jako rodzice decydujecie sami, czy chcecie ubezpieczać swoje dzieci czy nie. My, jako Przedszkole do tego bardzo zachęcamy, gdyż z doświadczenia wiemy, że wypadki się zdarzają i bardzo ważne jest aby dzieci posiadały takie ubezpieczenie.

 

 3) Nie chcemy decydować za rodziców i narzucać jednego wariantu ubezpieczenia. Państwo, sami wybieracie w zależności od potrzeb i możliwości finansowych. Możecie Państwo skorzystać z oferty każdego towarzystwa ubezpieczeniowego, w ramach indywidualnego ubezpieczenia,  ale prosimy zrobić to jak najszybciej, gdyż  od 05.09.2017  Państwa dzieci nie będą miały ochrony.