POSIŁKI

Pragnieniem rodziców jest wychowanie zdrowego i szczęśliwego dziecka, dlatego też wielką wagę przywiązujemy do codziennego żywienia, które zapewnia Naszym Pociechom właściwy rozwój fizyczny i intelektualny.

W doborze jadłospisu kierujemy się zasadami odpowiednio zbilansowanej diety, dobranej do wieku dziecka. Uwzględniamy przy tym sugestie rodziców, szczególnie w stosunku do dzieci nie tolerujących niektórych potraw.

Posiadamy własną kuchnię wyposażoną tak aby przygotować śniadanie, podwieczorek i przekąskę. Pyszne obiady dostarcza nam sprawdzona firma cateringowa ze Skierniewic. W owoce i miód zaopatrujemy się w ekologicznym gospodarstwie (u Państwa Sumińskich www.ekologicznysad.pl).

Śniadanie

Zwykle to kolorowe kanapki z serem, wędliną, pomidorem, ogórkiem, rzodkiewką i sałatą, kiełbaski, jajka, grzanki, płatki z mlekiem

Przekąska

Owoce (świeże lub suszone), orzechy, pestki słonecznika, dyni, sucharki, precelki itp.

Obiad

Jest to obiad dwudaniowy składający się z zupy (rosół, jarzynowa, pomidorowa, ogórkowa, żurek, barszczyk, krupnik, zacierkowa itp.) oraz drugiego dania (mięso w sosie własnym lub panierce, ziemniaki lub ryż lub kasze, surówki z gotowanych lub świeżych warzyw, naleśniki, pierogi).

Podwieczorek

Budyń, kisiel, galaretka z owocami, jogurt, kanapka, ciasto, owoce

Przez cały dzień do dyspozycji są napoje: herbata, woda, soki, mleko, kakao.

Nie przymuszamy dzieci do jedzenia lecz delikatnie zachęcamy je próbowania różnych potraw. Sprawdzonym sposobem na poprawę apetytu (poza zabawą w naszym wielkim ogrodzie) jest wspólne nakrywanie do stołu, przygotowywanie posiłków oraz samodzielne posługiwanie się sztućami.

W trosce o zdrowie Naszych Pociech, ograniczamy ilości spożywanych słodyczy do niezbędnego minimum. Zdajemy sobie jednocześnie sprawę z tego, iż są to ulubione przysmaki dzieci i czasami pozwalamy im na słodkie ciastko.

nic