W ubiegły piątek wraz ze wszystkim przedszkolakami uczestniczyliśmy w “małym projekcie” – Little Ant Goes to London. Zajęcie te były jedną z części dużego projektu “Little Ant’s Adventure”, organizowanego przez miesięcznik Bliżej przedszkola, w którym nasze przedszkole będzie brało udział w bieżącym roku szkolnym. Projekt ten polega na przeprowadzeniu zajęć w języku angielskim dotyczących podróży “Małej Mrówki”.
Na pierwszych zajęciach “wybraliśmy” się w podróż samolotem do Londynu. Najpierw zobaczyliśmy panoramę miasta wsiadając do największego koła obserwacyjnego na świecie – London Eye. Drugim przystankiem w naszej podróży był Big Ben – tutaj zrobiliśmy sobie małą przerwę na tradycyjną herbatkę, którą wypiliśmy w towarzystwie Królowej Elżbiety;-). Odwiedziliśmy również Buckingham Palce, gdzie zapoznaliśmy się z jego mieszkańcami. Kolejnym punktem naszej wycieczki był London Bridge – była to okazja do nauki piosenki “London Bridge is Falling Down” i wspólnej zabawy
Wszyscy wspaniale się bawiliśmy i wróciliśmy z Londynu bogatsi w wiedzę i ciekawi nowych przygód, które będą nas czekać z Little Ant w następnym projekcie.